ראשית, לפני שנצלול לדבר על חשיבותה של מערכת הניקוז, חשוב שנבין – למה זה כדאי? האם כדאי לנו בכלל להתעסק עם זה? אילו חומרי גלם אנחנו צריכים כדי להתחיל? ומה באמת אנחנו צריכים לדעת כדי להתקין באדניות/כדים שלנו מערכת ניקוז בהצלחה? את הצמחייה במרפסת שלנו לרוב אנחנו שותלים באדניות או כדים ומפזרים אותם לפי היכולות, הצרכים והרצונות שלנו. לפני שנתחיל, חשוב שנדע שבכל אדנית ובכל כד (או בכל כלי שאתם מחליטים לשתול בו, גם האגרטל שסבתא הביאה לנו בזמנו) חייב להיות חור לניקוז מי ההשקיה.

האם כדאי לנו להתקין מערכת ניקוז? במה היא מועילה לנו ואיך היא עוזרת?

דמיינו לכם מול העיניים את גינת המרפסת המושלמת שלכם – מצד ימין מיכל ענק עם עץ מנגו "מאיה" , מצד שמאל עוד מיכל ענק עם עץ לימון " ירקה", ובניהם מפוזרות אדניות שבהן שתלנו המון עציצים ושיחים צבעוניים. כמה כיף – קפה של בוקר, שלוות עולמים… ולפתע אתם רואים נזילת מים חומים מתחתית האדניות והכדים למרכז המרפסת שלכם, ואם זה לא מספיק אז בדרך כלל את נזילת המים ילוו ריחות לא נעימים. וכך מתנפצת הפנטזיה הירוקה והנעימה שלנו. בדיוק בשלב הזה נכנסת "מערכת הניקוז" והסיבה לכדאיות שלה. מערכת הניקוז מאחדת את כלל יציאות מי ההשקיה  מהאדניות והכדים ועל ידי צנרת שעוברת בין כולם מנקזת את כל המים ליציאה אחת שמכוונת ישירות לחור הניקוז. ההמלצה שלנו? חסכו לכם עבודה מיותרת, התקינו בכדים והאדניות שלכם מערכת ניקוז ותהנו מהפינה השקטה והיפה שלכם.

חומרי גלם להתקנה של מערכת הניקוז:

-נקז טכנורם -גליל ביקורת לנקז -זווית/הסתעפות עם חיבור מהיר לנקז -צינור קוטר 20 להובלת מי הניקוז

תהליך ההתקנה:

שלב ראשון-  בודקים שהאדניות אטומות ב- 100%. במידה ולא, נדאג לאטום אותם (במידה והמיכל שתילה אינו אטום לגמרי מערכת הניקוז אינה רלוונטית). שלב שני-  קודחים חור מדויק לפי קוטר הנקז בגב האדנית. מחברים את הנקז לאדנית ע"י החור שעשינו ואוטמים בעזרת גומיות + סיליקון/ חומר איטום. שלב שלישי- מעל הנקז, שמים את גליל הביקורת המשמש אותנו להגעה לתחתית הנקז על מנת להוציא שורשים/ לנקות/ לפתוח סתימות  מבלי לפגוע באדמה או בצמחייה. שלב רביעי-  חיבור האדניות ביחד עם הנקזים עם צנרת שמובילה היישר לניקוז המרכזי של המרפסת.

נקודות נוספות שחשוב להכיר:

  • האדניות חייבות להיות 100% אטומות לפני ביצוע מערכת הניקוז.
  • שימוש בצינור קוטר 20 ולא 16, לזרימה חלקה של מי ההשקייה היישר לניקוז המרכזי.
  • יש לעבוד עם חומרי גלם המיועדים אך ורק לניקוז.
  • לא לוותר על גליל הביקורת!
נשמח לעזור ולסייע בכל שאלה שקשורה למערכת ניקוז. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר.

בואו להפוך חלום למציאות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

צריכים עזרה?